3 jarní novinky od groundspeaku

Logování "Found It" vlastních keší - zablokováno

Groundspeak zablokuje možnost logovat vlastní keše jako FOUND IT. Z principu věci to nemá logiku a je vlastně kupodivu, že to ještě jde. Celé to je retroaktivní to jest netýká se to věcí co tak už zalogovány jsou a netýká se to věcí co získáte např tak, že adoptujete keš. A samozřejmě se to netýká Eventů a CITO akcí kde to vlastník vytvoří a pak je i účasten.

Vícenásobné logy - ošetřeny

Problém vícenásobného logování jedné keše, se dostal do popředí až s logováním online přes mobilní přístroje, kde se díky různým zpožděním a jiným síťovým problémům často stává, že člověk vyrobí místo jednoho logu dva a více. Groundspeak přistoupil k omezení tohoto a defakto první zalogování keše pro daného uživatele, keš uzamkne proti dalším logům FOUND IT. Opět je to akce retroaktivní to jest všechny double logy které existují již zůstanou v systému pokud je nesmažete.

Zde se dá najít jestli takové logy nemáte: Project-gc BadLogs

GARMIN - Magic button

Týká se to jen PM uživatelů

Nové vyhledávání umožňuje uložit vyfiltrované keše jako seznam (list) do seznamu. No a takto vytvořený seznam je nyní možné odeslat do GARMIN navigací pomocí jednoho tlačítka. Potřebujete k tomu mít nainstalovanou aplikaci Garmin Express. Doporučuji po instalaci restartovat počítač neb po instalaci mi to napřímo nefungovalo. Připojte navigaci k počítači. Pusťte Garmin Express (když to děláte poprvé) a zaregistrujte svoji navigaci - popis je v aplikaci a je to jednoduché.

Po zaregistrování pak už vše funguje viz obrázek

Postup:

  • vyhledám keše v novém hledání
  • označím které chci do seznamu keší
  • uložím seznam keší pod nějaké jméno
  • jdu do výběru seznamu keší a vyberu uložený
  • kliknutím na tlačítko viz obrázek provedu přenos do  GPS "Send to Garmin"

Pokud nepoužíváte některé jiné programy třetích stran je to celkem dobrá varianta jak dostat seznam keší rychle do GPS. Pokud používáte GSAK nebo GeoGet asi to pro vás zajímavé nebude jelikož tyto programy umí pracovat se seznamy keší mnohem lépe a mají exporty do všech známých GPS. Určitě by bylo fajn kdyby groundspeak rozchodil i tlačítko v keši "Send to GPS" pro rychlý přenos jedné keše do GPS.  Nicméně všechno toto funguje jen pro PM uživatele. 

Spread the love
DrakMrak

DrakMrak

Geokačerem od roku 2008 a snad i nějaký ten pátek ještě...

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

dictum leo. venenatis ipsum amet, nunc diam ut Praesent commodo elit.