CITO v Lorenčáku

Budiž CITO

GC72JF2 - CITO - Lorenzovy sady

Když plánujeme CITO, tak se vždycky snažíme najít místo, které má smysl a prošli jsme toho už dost. Třebíč různě, údolí potoka Lubí, Hájek 2x, samozřejmě i spřátelené CITO akce například v Telči. Někdy se i nezadařilo! Např. když nám odpad odvezli těsně před nosem :D. Nicméně, hlavní myšlenkou je prostě pomoct přírodě, kde se jako kačeři pohybujeme a uklidit pokaždé nějaký ten kout, kam se běžná údržba tak snadno nedostane. Samozřejmě je fajn když se uklízí průběžně (sebere se odpad během toulání po keších) neb kam nevleze čert, vleze kačer. Obzvláště za šipkou...

Letos došlo na údolí Lorenzových sadů - lesoparku na východ od Třebíče. To, že tam nějaký nepořádek je bylo známo, údolí není tolik navštěvované jako protilehlé Libušino údolí a do určitých míst se stahují (stahovali) bezdomovci z Třebíče. Opět byla zvolena akce CITO ve spolupráci s aktivitou Ukliďme Česko. Nicméně při kontrole stavu údolí to vypadalo, že projdeme zepár známých míst posbíráme několik věcí a bude uklizeno. Skutečnost však předčila očekávání. Různí živlové si tu udělali opravdu lukrativní skládky nepořádku a některé části údolí vypadali, jako by tu vysypali celou "kablovku".

Sešlo se nás opravdu hodně 🙂

 • skoro 20 kačerů s dětmi a psy
 • a cca desítka lidí přes Ukliďme Česko

Trasa byla ambiciózní a hodně rychle jsme ji seškrtali neb ten nepořádek v horní části údolí byl opravdu úžasný. Takže skoro dvě třetiny lidí se zasekli na horní části údolí a zbytek pak proběhl trasu a udělal něco (nebagatelizuji bylo toho také hodně) ve spodní části Lísčí.

výsledek CITA

 • hromada pneumatik z potoka a rybníka
 • obrovské množství bužírek z kabelů
 • jeden skoro zánovní kočárek 😉
 • mnoho dalšího plastového i kovového odpadu
 • a jeden natažený vaz v koleně při tahání pneu z potoka
 • jedno dítě na cestě 😉

Děkujeme ještě jednou všem zůčastněným z nedělního pohodového CITA se stala dvouhodinová MEGAakce... Takže doufám, že na nás nezanevřete a možná na podzim bude repete...

INFO:
CITO = Cache In Trash Out (Keš v koši) - pod tímto oficiálním názvem se schovávají veškeré uklízecí a jiné práce na zvelebení přírody a nebo měst konané pod záštitou groundspeaku.

Spread the love
 • 42
  Shares
 • 42
  Shares
DrakMrak

DrakMrak

Geokačerem od roku 2008 a snad i nějaký ten pátek ještě...

Mohlo by se vám také líbit...

1 odpověď

 1. DrakMrak DrakMrak napsal:

  Mimojiné jsme uklidili část katastru Třebíče a velkou část katastru Kožichovice… informace předány tam i tam

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..