geo:sw:cgeo

c:geo

Aktivní uživatelé androidí aplikace c:geo určitě tento script ocení. Celá věc spočívá v tom, že na internetové stránce každé keše vám přibyde jedno tlačítko, kterým si pošlete danou keš do vašeho zařízení (respektive kamsi na server a pak odtud si ho sosnete do mobilu).

 tlačítko přímo na stránce kešky

Nevytvoří se vám ale tlačítko pouze na stránce konkrétní kešky, vytvoří se i v malém náhledu přímo na mapě, odkud posílání více keší bude rozhodně rychlejší.

 tlačítko v náhledu na mapě

Tento script asi ocení především ti, kteří chtějí do svého zařízení poslat jenom některé kešky třeba z oblasti, kterou mají z části vylovenou, kdyby si chtěl totiž uložit celou danou oblast (např. celé město), udělá to mnohem rychleji přímo z aplikace a to tak, že v Aktivní mapě si zobrazí tu část, kterou si chce uložit, zvolí Menu tlačítko a dá Uložit pro offline. Poté vybere seznam, kam se mají kešky uložit a celá daná oblast se stáhne do zařízení.

Script funguje pouze v prohlížečích Mozilla Firefox a Chrome. Internet Explorer není podporován.


Návod pro Firefox:

  • Pro používání uživatelských scriptů je nutné naistalovat doplněk Greasemonkey, dáte Add to Firefox, vyskočí okno a tam Instalovat nyní. Nabídne vám to restart prohlížeče, to potvrďte.

Greasemonkey

  • Vše potřebné už máte a teď k samotné instalaci scriptu a nastavení.
  • Přejděte na stránku scriptu send2.cgeo.org a volte Start greasemonkey script installation! Pokud máte správně nainstalovaný plugin Greasemonkey, vyskočí na vás rovnou okno s instalací. Naistalujte.

instalace scriptu

  • Nyní musíte registrovat váš prohlížeč, tuto možnost najdete po pravé straně jako Register browser. Zaregistrujte ho. (jméno můžete kdykoliv měnit kliknutím na jméno)

 panel pro registraci prohlížeče a přidání vašeho zařízení

  • Teď spusťte na svém zařízení c:geo, přes Menu do Nastavení a hned nahoře do Services, kde vidíte Poslat do c:geo. Můžete si změnit název svého zařízení, které poté uvidíte i na webu. Dole si Požádejte o registraci. Aplikace vám ihned vyhoví a vygeneruje vám pětimístný unikátní PIN.

vygenerovaný PIN

  • Vraťte se do internetového prohlížeče a opět po pravé straně zvolte Add a device1). Zde opište PIN z vašeho zařízení a potvrďte.

vyplněný panel

Vše hotovo. :-)


Návod pro Chrome:

Totožný jako pro Firefox, jenom nebudete instalovat první plugin Greasemonkey. :)


Poté, co si sami vyberete keše na webu, které si pošlete do c:gea, se vám ale samy nezačnou stahovat. Je nutné v aplikaci jít do Uložených keší, vybrat si seznam, do kterého chcete kešky stáhnout, dát Menu ~> Správa ~> Import z webu a už se vám začnou kešky stahovat do vašeho zařízení. (pozn. pokud si zahájíte import z webu a nebudete mít co stahovat, aplikace bude 3 minuty zkoušet stahovat a poté import sama ukončí, je tedy nutné si import znovu ručně vyvolat, až budete mít keše odeslané na server)


{(rater>id=1|name=cgeo|type=vote)}


1)
Bohužel nelze přidat více zařízení, pokud třeba souběžně používáte tablet a telefon, dole sice položka pro přidání „dalšího“ zařízení je, ale jenom tím přepíšete staré a další mít nebudete.
  • geo/sw/cgeo.txt
  • Poslední úprava: 08.January 2014 16:46
  • autor: gtadmin