ingress:start

Ingress

Ingress je hra typu ARMMOVG (Augmented Reality Massively Multiplayer Online Video Game) což znamená velká online videohra pro více hráčů s rozšířenou realitou. Ingress se hraje na mobilních zařízeních, zatím jen na zařízení se systémem Android, ale ve vývoji je i verze pro iPhony s iOS. O dostupnosti na jiné systémy zatím nebyla zmínka, takže o tom jestli bude i na jiné platformy se dá jen spekulovat. Zařízení musí obsahovat čip GPS a hráč musí mít přístup k mobilnímu internetu, doporučený počet dat je přibližně 600 MB, ale záleží hodně na tom, jak budete aktivní. Hrát lze ale i s vyčerpaným FUP limitem. Herní svět máte ve vašem chytrém telefonu, ale pro provádění akcí musíte běhat po světe reálném. Ve hře máte na výběr ze dvou frakcí a je jedno jakou si vyberete, protože obě mají vše, krom barev a příběhu, stejné. Za svoji frakci dobýváte a ničíte nepřátelské portály a dobíjíte své.
Když máte dostatek svých portálů (3) tak můžete vytvořit pole a ty pak určují celkové světové skóre (MU).
Příběhem hry je, že vědecký experiment v CERNu, vytvořil kaskádu, která vypustila tajemnou hmotu (XM).
Ta se začla objevovat po celém světě, vytváří se především okolo různých soch, monumentů, muzeí a podobných architektonicky zajímavých veřejných místech. Na těch místech se také vytvářejí portály, s kterými se dá různě manipulovat, především se do nich dá ukládat XM. Portály se snaží zajmout dvě frakce a to Enlightened a Resistance.

  • Enlightened – česky Osvícení, frakce, která pomáhá Shaperům infiltrovat zemi, její následovníci věří, že Shapeři přinesou mocné osvícení celému lidskému pokolení.
  • Resistance – česky Odpor, frakce, která brání zemi proti vstupu Shaperů. Jsou viděni jako ti co se bojí změny, ale oni věří, že tím ochraňují lidstvo.Náhled obrazovky aplikace :

  • ingress/start.txt
  • Poslední úprava: 08.September 2016 16:06
  • autor: gtadmin