geo:help:ggplugins

GeoGet - pluginy - rozcestník

Pluginy do GeoGetu obecně naleznete na této stránce. Nicméně je tam pluginů přehršle a pro orientaci zde udělám takový malý rozcestník pluginů které jsou nejpoužívanější.

a:DrakeSync

a:DrakeSync užitečný plugin pro synchronizování dat mezi geogetem a programem a:Drake - obousměrná

GeoJarry

tento plugin slouží neprémiovým uživatelům ke stažení dat z groundspeaku do GeoGetu. Plugin není legální a proto jej nenajdete na stránkách GeoGetu ale bez problémů se dá stáhnout na servru Uloz.To. Nevýhodou je jen pomalost daná ale možnostmi a snahou o bezpečnost uživatelů.

WanderBook

WanderBook - plugin pro ty co sbírají nálepky WanderBook - umožňuje kompletní import i s nalezenými a pak samozřejmě i správu v GeoGetu

Obecně jsou v sekci export na stránkách GeoGetu pluginy pro různé specifické přístroje nebo navigační programy (Be-On-Road, eTrexy, Magellany, iGO, TomTom, TrekBuddy…). Dále se v exportech nachází sekce se speciálními exporty namátkově například animovaná mapa nálezů, Spoiler - umožňuje nahrát spoilery do navigací Garmin pomocí POILoaderu a další

GPX Garmin

GPX Garmin - Jeden z nejdůležitějších pluginů pokud používáte některou z navigací (Colorado, Oregon, Dakota, GPSMap 62, Nové Etrexy). Tento plugin je navržen tak, že pro tyto navigace dokáže upravit keše tak aby na displejích přístrojů nepůsobily problémy: odstranění html, odstranění diakritiky, doplnění údajů z geogetu, zkrácení listingu na rozumnou míru vypuštěním pžebytečných mezer a podobná další kouzla… Plugin je plně konfigurovatelný takže si i můžete určit co se vám do GPS nahraje a co ne.

GGZGen

GGZGen - není vysloveně plugin ale je to pomocný prográmek který pro úplně nové přístroje Garmin řady 60X a vyšší převádí vygenerované GPX soubory na nový formát GGZ

Keškomapa

Keškomapa - interaktivní mapa. Pokud si v GeoGetu vylistujete nějaké keše tak potom si tyto keše můžete přehledně zobrazit zpět v mapě. Funguje to jako kontrola - zpětná. Navíc Keškomapa má další úžasné možnosti - filtrování, tvoření tras, zobrazení vzdálenostních limitů a mnoho dalšího.

GeoPOI

GeoPOI - export pro zařízení Garmin do takzvaného POI tvaru - je to GPX formát primárně určený pro program POILoader a umožňující do GPS nahrát různě tříděné seznamy keší a hlavně nahrát jich tam opravdu mnoho narozdíl od klasického GPX. Nevýhody jsou ale v tom, že se pak keše v navigaci neobjeví v menu Poklady ale v zájmových bodech a není možno je použít jako POKLAD v GPS. Výhodou je, že se takto dá do GPS nahrát např celá republika naráz - omezení je dáno jen kapacitou paměti GPS.
Specifický je ještě plugin: POIeTrex - který dělá totéž pro konkrétní přístroje viz seznam na stránkách pluginu…

a:DrakeSync

je synchronizační skript a funguje obousměrně viz Import…

exporty do Android zařízení

Export do Android zařízení je různý ale minimálně do programu a:Drake a Locus lze přetáhnout celou DB geogetu a oba programy s ní pak umí pracovat OFFLINE. Vpodstatě vemete soubor geoget.db3 (nebo jiný *.db3) a zkopírujete ho do správného adresáře programu v mobilu nebo tabletu a máte k dispozici vše stejně jako v GeoGetu dokonce i s TAGY a poznámkami.
Pozn: u a:Drake je to jiný způsob než a:DrakeSync

Různé nástroje a pomůcky bez kterých to sice jde ale není to ONO :)

Předinstalovaný plugin (dodán s GeoGetem) - slouží pro rozdělení keší do správných správních jednotek (krajů, okresů, měst, okrsků….). Proč to potřebuji ? Důvod jednoduchý - groundspeak sice v některých státech dodává dělení na menší celky ale je to lehce chaotické. Navíc u starších keší i někdy chybně podchycené… Divider zajistí správné rozdělení pro všechny státy které zná a to následně pak umožní filtrování podle okresů, krajů a městských čtvrtí což nedokáže ani Groundspeak.

Předinstalovaný plugin (dodán s GeoGetem) - slouží k doplnění výškových dat (nadmořská výška místa značky keše - nikoliv finálky).

  • geo/help/ggplugins.txt
  • Poslední úprava: 04.November 2014 11:35
  • autor: gtadmin