geo:help:refpoint

GeoGet - Co je to Referenční bod

Referenční bod je bod, ke kterému se celý geoget odkazuje. To jest počítají se k němu vzdálenosti… V Geogetu většinou nastaveno na domácí souřadnice.

Tento bod si nastavujete při instalaci GeoGetu většinou na domácí souřadnice
Domácí referenční bod najdete ZDE

Na obrázku svítí položka DOMA - pod kterou se pak ukrývají domácí souřadnice. Položek ale můžete mít v tomto rozbalovacím prvku více a přepínat si geoget podle toho kde jste. Je ideální pokud navštěvujete více míst pravidelně si tyto body nastavit. Pro správnou práci GeoGetu je nutné mít nastaven alespoň jeden referenční bod (samozřejmě nejlépe ten domácí)

Význam ikon za rozbalovacím prvkem

  • První - přidat nový referenční bod
  • Druhá - Upravit existující referenční bod
  • Třetí - Smazat vybraný referenční bod
  • Čtvrtá za čárou - z vybrané keše v seznamu se udělá referenční bod - pomocný (dočasný)

Při zakládání nového nebo editaci existujícího bodu se zobrazí tento dialog:

Zde se zadává název pro uložení referenčního bodu (při vytváření nového) a souřadnice nejčastěji ve formátu WGS-84 ale je možnost zadat i jiné formáty. Po zadání adresy je nutné kliknout na tlačítko Zapsat pokud to neuděláte a dáte tlačítko OK souřadnice se prostě neuloží…

Tento bod si nastavujete dle potřeby při generování keší v určité oblasti (okruhu).
Ideální pro rychlé přemapování GeoGetu na jiné místo (vytvoří dočasný bod nula). Slouží například pro to když si potřebuji udělat okruh keší kolem něčeho. To něco si nastavím jako referenční bod (přes menu, toolbar nebo Ctrl+R) No a pak veškeré činnosti, vzdálenosti keší a další jsou počítány k tomuto bodu - dočasně. Pokud geoget vypnete a zapnete nastaví se zpět na poslední předtím vybraný Referenční bod nejčastěji na bod DOMA.

  • geo/help/refpoint.txt
  • Poslední úprava: 23.June 2015 17:46
  • autor: gtadmin