geo:sw:garmin

Garmin software a rozcestník

Plno lidí používá GPS od Garminu ale vlastně ani neví kolik se toho s nimi dá udělat a co a kde se dá stáhnout najít

tři nejdůležitější programy pro používání navigací Garmin

dwn2.garmin.cz_knowledgebase_ms_logo.jpgMapSource - který je schopen na PC pracovat s podrobnými mapami vhodnými pro navigace značky Garmin. Program MapSource dokáže na PC mapy nejen zobrazit, zvětšovat, zmenšovat či posouvat, ale je schopen nad podrobnou mapou plánovat trasy, vytvářet body a tyto prvky přenášet z PC do GPS navigace a naopak. Program současně slouží jako nástroj na zálohování důležitých uživatelských dat z paměti navigace. Program MapSource je automaticky součástí podrobných navigačních map, které se prodávají na CD nebo DVD (například mapa Topo Czech nebo Topo Czech PRO). Program MapSource dnes již patří k starším softwarovým nástrojům značky Garmin a některé novější navigační přístroje (např. Oregon 450, 500, 600 nebo Edge 800), již nejsou schopné s programem MapSource komunikovat na 100%. Pro tyto novější přístroje je jako náhrada programu MapSource určena nová aplikace BaseCamp.

static.garmincdn.com_en_m_g_market-page-images_on-the-trail_ic-basecamplogo.jpgBaseCamp - Program BaseCamp přináší řadu nových funkcí pro uživatele outdoorových navigací. Na rozdíl od programu MapSource, který je používán v současnosti, přináší BaseCamp možnost zobrazení mapy na PC v 2D i 3D náhledu, umožňuje natáčení mapy na PC nejen k severu, ale i do osatních světových stran, samozřejmostí je možnost plánování bodů, tras a prošlých tras a jejich přenos mezi GPS a PC. Program BaseCamp podporuje zobrazení výškových profilů prošlých nebo naplánovaných tras pro určení náročnosti výletu. Aplikace BaseCamp podporuje tzv. „geotagging“ uživatelských fotografií (přiřazení GPS souřadnic k fotografiím pořízeným běžným digitálním fotoaparátem) včetně možnosti otevření fotografie jednoduchým kliknutím na konkrétní místo v mapě. Data z GPS přijímače je z proramu BaseCamp možné jednoduše zobrazit v programu Google Earth. Užitečné funkce najdou v programu BaseCamp také hráči Geocachingu, nové prostředí podporuje zobrazení všech informací prezentovaných na www.geocaching.com. BaseCamp je kompatibilní s počítači PC a Mac. Dnes jednoznačně nejlepší nástroj pro práci s mapou na PC/MAC pro garmin GPS.

POI Loader - POI Loader je aplikace, která slouží k odeslání databáze libovolných bodů zájmů do přístroje Garmin. To jest nejen pro geocaching ale i pro další libovolné aktivity a body které s geocachingem nemusí mít souvislost. Pro geocaching má potom význam v tom, že je schopný nahrát například celou republiku naráz do GPS s určitými omezeními.

  • geo/sw/garmin.txt
  • Poslední úprava: 25.August 2014 13:26
  • autor: gtadmin