GeoGet
O programu Geoget
K čemu je?
Geoget je program určený pro hráče hry Geocaching. Je určen ke správě vlastní databáze kešek a jejich waypointů. Opakovanými importy dat se databáze neustále aktualizuje. (Lze importovat z mnoha různých zdrojů dat.)
Data v databázi lze efektivně vyhledávat, filtrovat, zobrazovat na mapách a exportovat do jiných programů a GPS přístrojů. Program je navíc velmi modulární, a tak může kdokoliv rozšřovat jeho funkce pomocí makroskriptů.
Proč vlastní databáze a proč nestačí data na webu? Jednoduše proto, že si ji můžete sami upravovat a doplňovat, třeba o vyluštěné Mystery cache. GPSka si s daty na webu také neporadí. Na netebooku, PDA či telefonu se také data bez závislosti na online připojení hodí.
Co GeoGet umí?
- Je to nativní WIN32 aplikace. Pro spuštění potřebujete Windows XP nebo vyšší (včetně Windows 7 a 8). Na starších systémech nebyl běh testován. Někteří uživatelé provozují program i na Linuxu pod Wine.
- Data lze importovat z GPX nebo stažených webových stránek. Importovat lze data z www.geocaching.com, www.waymarking.com, nebo po dodržení pár základních podmínek, lze importovat i libovolná jiná data z GPX. Opakovaným importem již existujících dat dochází k aktualizaci dat v databázi programu.
- V databázi lze vyhledávat podle kódu bodu, jeho názvu či podle autora. Vyhledávání je nezávislé na diakritice!
- Data lze zobrazovat i na základě filtrovacích pravidel.
- Se zobrazenými daty lze dále pracovat, jako je řadit, ukládat, zobrazovat si detailní informace, editovat data, exportovat je do mnoha formátů, atd.
- Ke každému bodu lze přidat libovolné množství dalších podřízených bodů (waypointů), například s vyluštěnými souřadnicemi skrýše nebo postupových bodů.
- Ke každému bodu lze přidat komentař.
- Listingy bodů lze přehledně zobrazovat a tisknout. Do listingu jsou přidány všechny přidané body, včetně náhledových mapek a ortomap, a uživatelovy poznámky.
- Z listingů lze vygenerovat seznam listingů určený pro offline prohlížení například v PDA.
- Seznam geocache lze zobrazit v podobě přehledné mapy včetně všech přidaných bodů.
- Z každého bodu lze snadno skočit na příslusnou stránku na serveru geocaching.com nebo waymarking.com. Nebo naopak, geocache lze snadno zobrazit v GeoGetu podle její URL ve uložené do schránky (CTRL+C).
- Umí sledovat, kdy jste kterou geocache našli (včetně času!) a generovat z těchto informací statistiku.
- Lze exportovat do GPX, PocketQuery, nebo do MP souborů pro vytvoření vlastní transparentní mapy.
- Uživatel si může pomocí skriptovacího jazyka definovat vlastní exportní procedury pro další formáty nebo psát vlastní rozšíření programu.
- Přidávat k bodům v databázi tagy (skupinové informace)
- Přikládat libovolné soubory k jednotlivým zaznamům v databázi.
- Lze využívat velké množství rozšíření.
- S databází Geogetu lze pracovat i v aplikacích na jiných zařízeních, např. PocketDrake (Windows Mobile), a:Drake (Android), Locus (Android), geoquack (Android)
— Zdeněk Charvát 18.July 2013 08:35 - Převzato ze stránek GeoGetu