geo:help:premium

Prémiový účet

Prémiový účet1) a co se pod tímto termínem schovává, co za zaplacené peníze dostanete a třebas i jak to využít. Prémiový účet2) je varianta účtu kterou vám Groundspeak zpřístupní pokud zaplatíte roční poplatek 30€ (30USD - v USA a dolarově platících zemích). Cena je trošku kontroverzní v tom, že my nejsme eurem platící země a přesto už dnes musíme použít EURO na platby pokud si na okamžik placení nezměníte zemi3). Otázkou je jestli to má smysl. Cena prémium účtu se pohybuje díky kurzům a způsobu platby od cca 600 do 800 Kč za rok4). Což když vemu střed jsou zhruba 2 Kč na den5).

 1. Pocket Query (dále jen PQ)6) - dotaz do databáze groundspeaku který vám umožní si vybrat kešky podle různých kritérii a pošle vám tento výběr buď e-mailem nebo pošle odkaz na stažení souboru7). Dotazy je možno specifikovat dvěma způsoby buď rozsah kolem nějakého středu (kulatá plocha a všechny keše které do ní padnou dle filtru) nebo kešky podél cesty kdy je potřeba prvně dotazu předhodit plán cesty a ten vám pak vygeneruje keše podél cesty v určité vzdálenosti. Rozhodně je to mocný nástroj který umožní rychle zpracovat mnoho keší. I prémiový uživatel8) má ale omezení a to maximálně 5 dotazů denně9)
 2. PM Cache10) - jsou to VIP keše pro uživatele se zaplaceným prémiovým účtem11). Keše kde do listingu se dostane jen prémiový uživatel a pro ostatní je listing neviditelný. Neprémiový uživatelé jsou keš schopni logovat ale jen v případě, že jim některý PM uživatel pošle odkaz do logovací stránky. Takže je možný i odlov jak neprémium - většinou při hromadných odlovech a nebo na dotaz vlastníkovi keše12) který často umožní zpřístupnění keše jinou cestou. Jinak PM keše jsou důležité i např z důvodu zklidnění provozu na exponované keši nebo pokud je to více sofistikovaná keš13).
 3. Statistiky - PM uživatelé mají možnost zobrazovat svoje statistiky a dívat se na statistiky dalších lidí i ne PM. Je možnost si vytvářet i podrobnější statistiky ale k tomu je potom potřeba další programy které umožňují lepší statistiky (GeoGet, GSAK, Project-GC14), …)
 4. Lepší práce s mapou - možnost používání filtrů v mapách, možnost zobrazení PQ v mapách, možnost použití Google map
 5. Informace o nových keších - možnost nastavit si upozorňování na nové kešky - různé typy, různá místa upozornění která vám pak přijdou do vašeho e-mailu nebo mobilu15). Pro lovce FTF téměř nutnost.
 6. Keškování bez papíru - použití aplikací pro chytrý telefon, a rozhraní Live pro různé programy (GeoGet, GSAK, ….). To všechno umožňuje ušetřit papír a nutnost něco ssebou nosit. Stačí chytrá technika a její kombinace a může se jít na kešky.
 7. Přidělování favoritních bodů (dále FP) - možnost přidělovat FP zajímavým keším a projektům a možnost zpracovávat keše podle tohoto parametru a tím se snadněji orientovat v kvalitě schránek. Ne úplně důležitá funkce ale dá se aspoň částečně podle toho orientovat…
 8. Práce se seznamy16) - lepší práce se seznamy keší tříděných podle různých kritérii

Doporučeno pro

 • ty co mají outdoorové turistické navigace, hodně to usnadní život
 • ty co dělají geokešing dlouho a zabývají se tím hlouběji a mají rádi statistiky a rychlý přístup k datům
 • FTF-kařům
 • zahraniční lovy

Nepotřebují

 • pro ty co jedou online na mobilu např přes C-geo, a další aplikace a nějak si pořeší data
 • pro občasné geokačery a začátečníky nebo pro další lidi v rodinných týmech
 • nepotřebujete tu grafickou omáčku kolem GC


1) , 2) , 11)
Premium Membership
3)
asi jediný způsob jak obejít kurzové a daňové rozdíly
4) , 5)
Platné 26.8.2013
6)
Databázový dotaz
7)
záleží na velikosti odpovědi - do 512 kb pošle soubor
8)
Premium member
9)
pochopitelné omezení - zatížení systému a někteří by luxovali všechno
10)
Prémium member cache
12)
owner
13)
názory se tu různí ale podle mě to má opodstatnění
14)
funguje i pro ne PM uživatele
15)
Specifické nastavení přeposílání
16)
bookmarky, watchlist, ignorelist
 • geo/help/premium.txt
 • Poslední úprava: 08.September 2016 16:20
 • autor: gtadmin